Дослідна експлуатація

Підготовка статей для публікації в наукометричному міжнародному журналі

По-перше, це важливо, тому що фіксує науковий результат. Хто не публікується, той не отримує наукові ступені, гранти і не просувається по кар'єрних сходах. По-друге, це складно. У 2020 налічувалося більше 80 000 наукових журналів. Кожен з них має жорстку редакційну політику. Від 30 до 60% статей відхиляються більше ніж 7 редакторами.

Для вченого публікація 一 це спосіб заявити про свої наукові досягнення. З одного боку, потрібно, щоб роботу взяли і опублікували. З іншого - щоб її помітили і прочитали колеги і авторитети у вашій науковій галузі. Тому важливо вибрати міжнародний журнал так, щоб і стаття в нього пройшла, і автор залишився задоволений місцем, де його праця побачать колеги.

Де шукати відповідні журнали для публікації наукової статті?

Щоб знайти журнал, насамперед потрібно зрозуміти, де його шукати. Для цього є 2 простих способи:

  • Самий прямий і короткий шлях до правильного вибору - це ви і ваше наукове оточення.

Які журнали читаєте ви самі, ваші колеги, ваш науковий керівник? Де опубліковані джерела, які ви цитуєте?

Розширити вибір допоможуть онлайн-каталоги:

  • сервіс Journal Finder шукає підходящі журнали за назвою статті, анотації, ключовими словами і області дослідження. Покаже: індекси Site Score і Impact Factor, швидкість прийняття, час до першого рішення, час публікації;
  • сервіс Journal Suggester шукає за назвою статті, тексту, предметної області. Покаже: Impact Factor, час до 1-го рішення, швидкість прийняття, коефіцієнт прийняття (скільки приймають з усіх надійшли в %). Можна включити додаткові фільтри: мінімальний Impact Factor, мінімальна швидкість прийому, максимальний час до 1-го рішення, служби індексування;
  • каталог на веб-сайті Міжнародної академії медичних редакторів. Містить опис журналів, URL, ім'я та контакти головного редактора;
  • реєстр фахових видань України містить перелік рецензованих наукових видань, в яких повинні бути опубліковані основні наукові результати дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук, на здобуття наукового ступеня доктора наук (за станом на 21.04.2021 р);
  • офіційний сайт МОН дає довідкову інформацію про вітчизняні виданнях, які входять в міжнародні реферативні бази даних і системи цитування.

Складіть список з 5-7 журналів, щоб потім проаналізувати кожен з них. Розгляньте їх з точки зору 3-х основних критеріїв вибору: ваші побажання, редакційні вимоги і якість і на основі цих критеріїв вибирайте оптимальний науковий журнал для вашої статті.

Як вибрати журнал для публікації: вимоги автора.

Якщо ви серйозно вклалися в свою роботу і впевнені в її якості і наукової сумлінності, шукайте для публікації гарне видання. На що звернути увагу: Включення журналу в міжнародні бази даних. перевірте:

  • приналежність до Комітету за активністю публікацій етики COPE;
  • індексування основними бібліографічними базами даних і базами даних цитування, такими як MEDLINE®, Elsevier Scopus і EMBASE, Clarivate Analytics Web of Science, Cumulative Index for Allied and Health Literature (CINAHL), Індекс цитування соціальних наук SSCI і іншими. Якщо статус індексування позначається як PubMed®, Google Scholar або каталог, це повинно вас насторожити;
  • індексування в популярних тематичних базах даних у вашій області (наприклад, EconLit або PsychINFO).

Вплив журналу - це показник активності цитування. Для його оцінки найчастіше використовуються:

Імпакт-фактор JIF - показує середню кількість цитувань на статтю за останні два роки. Надійне джерело інформації - Journal Citation Report (JCR).

У різних галузях JIF може істотно відрізнятися, тому його абсолютне значення мало про що говорить. Порівнюйте імпакт-фактори у вашій науковій галузі.

  • CiteScore - це чисельний показник, що відображає середню кількість цитувань на статтю за останні чотири роки. Грунтується на даних, що знаходяться в базі Scopus. Рейтинг SJR не тільки показує активність цитування, але і враховує престиж цитують журналів. Можна перевірити в порталі SCImago Journal & Country Rank.
  • Рейтинг SJR не тільки показує активність цитування, але і враховує престиж цитують журналів. Можна перевірити в порталі SCImago Journal & Country Rank.

За показником JIF і SJR всі журнали поділяються на квартили (Q). Q1 включає найавторитетніші журнали. Далі від Q2 до Q4 в порядку убування. Квартиль показує якість видання, але, на відміну від імпакт-фактора, не залежить від специфіки наукової галузі. Можна знайти в Scientific Journal Rankings.

Охоплення журналу залежить від способу розповсюдження, кількості передплатників, тиражу, режиму публікацій. Так що, коли будете думати, як вибрати журнал для публікації, звертайте на це увагу. Якщо є і паперова, і онлайн-версія охоплення буде більше. Якщо є тільки паперовий варіант - читачів значно менше.

Журнал, що виходить щомісяця читають більше, ніж той, який виходить 1 раз в рік.

Відкритий доступ збільшує охоплення. Перевірити можна в довіднику журналів відкритого доступу DOAJ. Належність до міжнародної спільноти видавців «Асоціація наукових публікацій відкритого доступу» OASPA - ознака хорошого видання.

Присвоєння статті ідентифікатора цифрового об'єкта DOI, а журналу - міжнародного стандартного серійного номера ISSN, означає що вашу роботу буде легко знайти в будь-яких електронних базах, навіть якщо видання перестане існувати. Ця інформація повинна бути присутнім на веб-сайті.

Час прийняття або відмови, а також терміни публікації можуть бути критичні для автора.

Більшість наукових журналів називають дати отримання, перегляду, прийняття і публікації кожної статті. Це допоможе вам зрозуміти, скільки приблизно часу пройде до появи вашої роботи у пресі.

Онлайн-версія зазвичай істотно випереджає вихід паперового видання. Ваша стаття буде вважатися опублікованій з моменту появи онлайн.

Журнали, які мають тільки паперову версію, дають значну затримку за рахунок часу друку та доставки.

У щомісячному виданні ваша робота з'явиться раніше, ніж в щорічному.

Ціна питання і співвідношення ціна-якість - один з найважливіших критеріїв для автора.

Безкоштовний інструмент Економічна ефективність показує, наскільки рентабельні вкладення. Ресурс розраховує індекс зборів за відкритий доступ як відношення впливу статті (тобто, відносна кількість цитувань у даному журналі) до плати за публікацію. Порівняйте показники індексу зборів обраних видань.

Занадто низька ціна публікації часто говорить про недобросовісність видавця. Більше про ознаки недобросовісних журналів читайте в окремій статті в нашому блозі.

Основну інформацію з цих питань можна отримати на сайті журналів. Включення до міжнародних баз даних, імпакт-фактор і рейтинг SJR потрібно шукати в базах даних. Якщо інформація з бази збігається з опублікованою на сайті, журнал заслуговує довіри.

Якщо ви вибираєте журнал з бази SCOPUS, то читайте докладніше про те, як визначитися з вибором в окремій статті.

Вибір видання для публікації наукової праці: вимоги журналу до рукописів.

Після того, як вибрані відповідні журнали саме час зрозуміти, чи прийме редакція вашу статтю. Вивчіть вимоги, опубліковані на веб-сайті. Зверніть увагу:

  • Невідповідність тематики журналу і типу публікуються статей може бути причиною відмови. Наукові статті бувають: оглядові, науково-теоретичні, науково-практичні, аналітичні, науково-публіцистичні і науково-дослідні.

Наприклад: Acta Biotheoretica спеціалізується на теоретичної біології, а Annals of Applied Biology публікує оригінальні дослідження.

Розмір і структура рукопису, її стиль відповідає редакційним вимогам.

Коли будете вибирати міжнародний журналу, вивчіть їх на сайті і ознайомтеся з уже опублікованими статтями.

Дизайн і методи дослідження відповідають прийнятим обмеженням.

Деякі журнали безкоштовно редагують перші рукописи нових авторів з країн, де не говорять по-англійськи. Це великий плюс в їх карму і гарна підмога для новачків.

Отже, ці критерії допоможуть вибрати з початкового списку ті видання, яким підійде ваша стаття. Якщо ви знайшли хороший журнал, який має авторитет у вашій області, але рукопис не відповідає редакційним вимогам, можливо варто її доопрацювати. Про найчастіших причин доробок можна прочитати за посиланням.

Якість наукового журналу - основні критерії вибору.

Якщо ви надаєте добротний контент, то маєте право розраховувати на відповідне розміщення. Основні ознаки якісного видання:

  • Рецензенти, головний редактор і члени редколегії відомі в наукових колах і користуються авторитетом.
  • Рецензування може бути відкритим, сліпим або подвійним сліпим. Сліпі методи дають більш об'єктивну оцінку. Авторитетні журнали розміщують повну інформацію на сайті, включаючи терміни, вибір рецензентів і тип рецензування.

Наукова строгість: вибираючи журнал для вашої статті, оціните оформлення таблиць і малюнків, їх відповідність тексту, наявність необхідних посилань і їх актуальність.

Присутність публікацій з різних областей - ознака ні.