Сьогодні міжнародний статус журналу є основою для його рейтингу й високої конкурентоспроможності. Міжнародний статус наукове видання набуває переважно за рахунок реєстрації та індексації в міжнародних наукометричних базах даних, а для цього виданню необхідно мати власний сайт. Рекомендуємо для ознайомлення перелік ключових вимог до вебсайтів наукових періодичних видань.
Дотримання вимог МОН України
Вимоги до створення наукового журналу регулюються Наказом Міністерства освіти і науки України від 15.01.2018 № 32 «Про затвердження порядку формування Переліку наукових фахових видань України».
Реєстрація доменного імені
Потрібно починати проєкт із замовлення окремого доменного імені. У доменне ім'я бажано закласти назву журналу або його абревіатуру. Потрібно зареєструвати будь-який вільний домен з міжнародної зони верхнього рівня, національної або регіональної зони (.com; .com.ua; .in.ua; .dp.ua та ін.).
Хостинг
Разом із доменом необхідно замовити хостинг – послуги з надання обчислювальних потужностей для розміщення інформації на сервері, що постійно перебуває в мережі Інтернет.
Встановлення OPEN JOURNAL SYSTEMS
Open Journal Systems (OJS) – безкоштовне відкрите програмне забезпечення для публікації наукових журналів онлайн, яке за своєю функціональністю не має аналогів у світі. OJS дозволяє не тільки публікувати статті в мережі Інтернет, а й організовувати весь видавничий процес – від прийому рукописів до рецензування й до каталогізації статей.
На сьогодні OJS є однією з найбільш прогресивних платформ для наукових видань, оскільки, на відміну від багатьох інших систем управління контентом, наприклад WordPress, Joomla, Drupal, в OJS повноцінно підтримуються й надаються для експорту всі метадані наукового журналу, його статей і випусків. OJS відповідає всім стандартам, які висувають наукометричні бази.
Розміщення інформації на сайті
Важливо відзначити, що вся інформація, яка публікується на сайті, який розміщений на платформі OJS, повинна відображатися й у форматі метаданих, які в перспективі будуть передаватися до наукометричних баз.
У зв'язку із цим для правильного розміщення наукової інформації на сайті OJS знадобляться:
Архів сайту
Після внесення базової інформації необхідно сформувати електронний архів журналу, тобто додати метадані журнальних номерів і статей.
Для правильного розміщення архіву на сайті OJS знадобляться:
Технічна підтримка та супровід
Потрібно регулярно оновлювати інформацію, забезпечувти резервні копії та вносити корективи в такі елементи: