На сторінках часопису презентуються науково-теоретичні підходи й практичні інновації в галузі мистецької педагогіки, мистецької освіти в Україні та зарубіжних країнах (Білорусія, Казахстан, Киргизстан, Польща, Росія та ін.), а також досвід кращих учителів мистецтва України.
Від дня заснування журналу дев’ятнадцять років (1996 – 2015 рр.) на посаді головного редактора його очолювала Масол Людмила Михайлівна – кандидат педагогічних наук, фахівець у галузі педагогіки мистецтва (з 1986 по 2015 рр. – науковий співробітник (науковий, старший, провідний) лабораторії естетичного виховання Інституту педагогіки та Інституту проблем виховання Національної педагогічної академії України, автор понад 300 публікацій, у тому числі монографії "Загальна мистецька освіта: теорія і практика", 30 підручників і понад 20 посібників з мистецтва і художньої культури, Концепції художньо-естетичного виховання учнів, затвердженої Міністерством освіти і науки України; нині – науковий керівник і експерт проекту ЮНЕСКО з мистецької освіти в Україні, національний координатор з розвитку інформаційного ресурсу "Обсерваторія мистецької освіти країн – учасників СНД".
У 2015 році журнал "Мистецтво та освіта" був перереєстрований у Міністерстві юстиції України (Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації від 17.06.205 р. Серія КВ, № 21388-11188 ПР). Засновники журналу: Інститут проблем виховання Національної педагогічної академії України, Інститут обдарованої дитини Національної педагогічної академії України.
У редакційну раду і редакційну колегію всеукраїнського науково-методичного видання входять 9 докторів наук, з яких 8 – доктори педагогічних наук. Більшість членів редакційної колегії працюють у системі Інститутів Національної академії педагогічних наук України. Серед членів редакційної колегії – зарубіжні вчені з Росії і Казахстану.
Журнал "Мистецтво та освіта" надсилається до провідних наукових бібліотек країни, у тому числі до Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.
Журнал "Мистецтво та освіта" незмінно входить до переліку наукових фахових видань, у яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата в галузі педагогічних наук (Наказ Міністерства освіти і науки України від 09.03.2016 р.).
Науково-методичне видання "Мистецтво та освіта" висвітлює проблеми теорії, історії мистецької освіти (спеціальність 13.00.01), теорії та методики виховання (спеціальність 13.00.07), методики викладання музики та образотворчого мистецтва (спеціальність 13.00.02).
Видання реферується у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського (з 1996 р.), індексується Google Scholar (з 2015 р.), CrossRef (з 2018 р.), включено до міжнародних реферативних і наукометричних баз даних: Index Copernicus International (з 2016 р.), Art & Architecture Complete (EBSCO Publishing, Inc.) (з 2017 р.), ERIH PLUS (з 2020 р.).
http://artedu.com.ua