Біоінженери розробили новий тип шлункових балонів для лікування ожиріння, які надуваються до прийому їжі та здуваються після. Такі маніпуляції краще імітують природне відчуття ситості та знижують імовірність звикання до балона. В експериментах на тваринах такий балон знизив споживання їжі на 60% без значних ускладнень, тож надалі його безпечність й ефективність випробують на людях. Дослідження опублікували в журналі Device.
Як працює новий пристрій?
Лікарі вже встановлюють балони для шлунка пацієнтам з ожирінням, але із часом вага людини припиняє знижуватися, тобто виходить на плато. Однією з причин цього може бути те, що шлунок звикає до відчуття ситості, яке виникає від статичного балона. Для боротьби із цією проблемою науковці розробили два прототипи пристрою OSIRIS: моторизований та на основі балона для шлунка.
Моторизований пристрій розкривається та закривається в шлунку подібно до парасольки й тисне на його стінки, а балон надувається й здувається через трубку, яка проходить через черевну стінку до невеликого прикріпленого ззовні тіла пристрою. Обидва ці прототипи випробували на свинях і виявили, що тип із балоном працює краще, а також не потребує таких дорогих матеріалів, як моторизований прототип.
Потенційно один пристрій пацієнти зможуть використовувати протягом двох років, що значно більше за пів року, як рекомендовано для наявних зараз балонів. Якщо OSIRIS пройде випробування на людях, то стане доступним методом боротьби з ожирінням, частота якого тільки зростає з роками та призводить до додаткового навантаження на систему охорони здоров’я, адже з ожирінням пов’язана велика кількість супутніх хвороб.