Ефіопські вовки, які є найбільш рідкісним та зникомим видом родини псових, виявилися любителями нектару і запилювачами африканських квітів. Науковці припускають, що вони є першими відомими великими хижаками-запилювачами, адже раніше за харчуванням нектаром помічали тільки дрібніших мангуст і представників родини віверові. Що цікаво, і самі африканські квіти мають таку будову, яка сприяє їхньому запиленню ссавцями. Нове відкриття підкреслює необхідність ретельніше вивчати взаємодії між видами рослин і тварин, особливо неочевидні, для збереження цих видів. Дослідження опублікували в журналі Ecology.
Як хижаків пов’язали з запиленням квітів?
Зоологи спостерігали за популяціями рідкісних ефіопських вовків (Canis simensis), які є першими великими хижаками, що регулярно живляться нектаром. Імовірно, для вовків нектар не є значним джерелом енергії, натомість він може виступати як своєрідний десерт. Як виявили науковці, ефіопські вовки регулярно навідували квіти Kniphofia foliosa, за один раз збираючи нектар від 1-30 окремих суцвіть. Ця квітка має пристосування до запилення ссавцями, зокрема, міцні квіти, видовжені тичинки та значну кількість нектару, а харчуються нею представники різних зграй вовків.
І хоча це вказує на можливість запилення квітів вовками, його ефективність, тобто частоту утворення плодів після запилення, науковці планують дослідити пізніше. Вони також збираються порівняти ефективність ефіопських вовків як запилювачів з іншими тваринами, такими як комахи та птахи, що частіше переносять пилок з інших квітів. Оскільки й вовки, і рослини водяться переважно у високогірних луках Ефіопії, вони могли еволюціонувати спільно для того, щоб отримати якнайбільше переваг від співжиття. Їх дослідження розповість більше про еволюцію симбіотичних відносин між тваринами та рослинами.