Дослідна експлуатація

Оголошено конкурс на здобуття стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні

08/09/2023
cxND8yoeWgMFPeLy02dy8JCzv8Lml8npY8gKgk2P
Кінцева дата прийому заявок
20 вересня 2023 р.
Категорія претендентів
Докторанти; Доктори наук; Доктори філософії; Кандидати наук; Наукові працівники; Науково-педагогічні працівники;
Опис

У серпні 2023 року розпочався черговий конкурс на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні.

Щороку до Дня Гідності та Свободи задля увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні ці державні іменні стипендії призначаються найкращим молодим вченим за вагомий внесок у розвиток української науки, посилення міжнародного авторитету України, внесок у розвиток демократичних і гуманістичних цінностей у сфері науки й освіти.

За підсумками конкурсного відбору найкращим молодим ученим призначать 25 державних іменних стипендій строком на один рік і обсягом два прожиткові мінімуми для працездатних осіб кожна – у п’яти номінаціях:

  • стипендія імені Дмитра Максимова;
  • стипендія імені Назарія Войтовича;
  • стипендія імені Романа Гурика;
  • стипендія імені Устима Голоднюка;
  • стипендія імені Юрія Поправки.

Виплата стипендій розпочнеться з 1 січня 2024 року.

Обов’язкова умова для здобуття стипендії – наявність у претендента вагомих наукових результатів з наукового напряму, в якому він працює (за яким навчається).

Особливе значення під час визначення переможців конкурсу має активна громадянська позиція претендента щодо захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів держави, її європейського вибору, а також у формуванні національної самосвідомості, гідності та почуття патріотизму.

У конкурсі можуть брати участь наукові, науково-педагогічні працівники, аспіранти, ад’юнкти, докторанти закладів вищої освіти й наукових установ. Вік претендентів на здобуття премії станом на 1 січня 2024 року не може перевищувати 35 років включно для осіб, які мають вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, та 40 років включно для осіб, які мають науковий ступінь доктора наук.

До 20 вересня 2023 року претенденти на здобуття цих стипендій мають надіслати документи в паперовому й електронному вигляді на адресу: Міністерство освіти та науки України, проспект Берестейський, 10, м. Київ, 01135, і заповнити електронну форму.

Довідки – за телефоном: + 38 (044) 287 82 57.

Більше дізнавайтеся на сайті Міністерства освіти та науки України.

Інші можливості