До 21 листопада 2022 року триває конкурс спільних українсько-австрійських науково-дослідних проєктів на 2023-2024 роки, що організовує Міністерство освіти і науки України та австрійське Агентство з питань освіти та інтернаціоналізації.
Проєктні пропозиції приймаються за всіма науковими дисциплінами та тематичними напрямами.
До участі у конкурсі запрошують науковців закладів вищої освіти, науково-дослідних установ та підприємств.
Для участі в конкурсі потрібно:
У зв’язку з воєнним станом зазначені документи подаються учасником конкурсу в електронному вигляді (скан-копії оригіналів у форматі *.pdf) на електронну пошту: i_levytska@mon.gov.ua. Усі перелічені у вимогах документи надсилаються в одному листі одноразово із відповідною назвою листа. Кінцевий строк подання – 21 листопада 2022 року (до 17:00).
Учасник конкурсу, визнаний переможцем за результатами конкурсу, зобов’язаний подати оригінали документів у паперовій формі.
Організатори розглядатимуть тільки ті заявки, що оформлені відповідно до зазначених вимог та були надіслані вчасно.
Етапи відбору:
Критерії відбору:
Фінансування
Фінансування виділяється на 2 роки – на кожен рік окремо. З виконавцями щороку укладають відповідні договори на виконання проєктів. Рішення про продовження фінансування наступного року приймається після розгляду звіту за попередній рік роботи.
Для короткотривалого перебування в Австрії (до 14 діб) в межах затверджених проєктів австрійська сторона сплачує українським дослідникам 100 євро на добу (проживання та добові). Для довготривалого перебування (від 15 діб до 3 місяців максимум) – 1400 євро на місяць. Українська сторона оплачує українським дослідникам проїзд Україна-Австрія-Україна та медичне страхування.
Для запрошених австрійських вчених українська сторона бере на себе витрати, пов'язані з їхнім перебуванням в Україні.
Крім того, договором на виконання (передачу) науково-дослідних робіт між МОН та установою-виконавцем проєкту передбачаються статті витрат на закупку матеріалів та на накладні витрати для підтримки організації, де виконується науково-дослідний проєкт.
Інтелектуальна власність
Науковці з українського боку, зокрема, керівники проєктів, мають вжити усіх необхідних заходів для захисту науково-технічних та промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головна увага приділятиметься тому, щоб у межах співробітництва не відбулося незапланованої передачі українських технологій іншим країнам.
Додаткова інформація
Керівники та основні учасники проєктів можуть подавати кілька заявок. Однак керівники не зможуть отримати фінансування більш ніж за одним проєктом.
Кандидатам на участь у конкурсі з української сторони варто переконатися у тому, що їхні австрійські партнери подали відповідну заявку до Австрійського Агентства з питань освіти та інтернацоналізації.
Інформація про переможців конкурсу буде оприлюднена на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Наука» → «Європейська та євроатлантична інтеграція» → «Двосторонні наукові конкурси» → «Результати конкурсів».
Лише переможці конкурсу будуть поінформовані електронним листом за вказаною у заявці електронною поштою для подальших кроків.
Контакти української сторони
Міністерство освіти та науки України
Ірина ЛЕВИЦЬКА
Головний спеціаліст
Сектор реалізації міжнародних науково-інноваційних проєктів головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій директорату науки та інновацій
Адреса: Київ, 01601, бул. Т. Шевченка, 16
i_levytska@mon.gov.ua (lvitsa125@gmail.com)
Андрій ОСТАПЕНКО
Завідувач сектору реалізації міжнародних науково-інноваційних проєктів головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій директорату науки та інновацій
Адреса: Київ, 01601, бул. Т. Шевченка, 16
a_ostapenko@mon.gov.ua (ostandrii@gmail.com)
Контакти австрійської сторони
OeAD – Austria's Agency for Education and Internationalisation
Ms Isabella Scheibelreiter
Ebendorferstraße 7
A-1010 Vienna
Tel. +43 (0)1/ 53408-472
Email: wtz@oead.at
Website: www.oead.at/wtz