Автор понад 250 наукових публікацій та п'яти монографій. Учасник більш 170 наукових заходів. Пріоритетність та конкурентоспроможність досліджень підтверджено шістьма патентами та нововведенням в систему охорони здоров'я.
✅ лікар-онколог, лікар з внутрішньої медицини, лікар з медицини невідкладних станів;
✅ доктор філософії (PhD) в галузі охорони здоров’я за спеціальністю «Медицина» (кандидат медичних наук);
✅ старший науковий співробітник відділу променевої патології та паліативної медицини Державної установи «Інститут медичної радіології та онкології імені С. П. Григор’єва Національної академії медичних наук України» (вул. Григорія Сковороди, буд. 82, м. Харків, 61024, Україна);
✅ докторант кафедри інфекційних хвороб та клінічної імунології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (Майдан Свободи, буд. 4, м. Харків, 61022, Україна);
✅ член редакційних колегій науково-практичних виданнь "Український радіологічний та онкологічний журнал" (м. Харків, Scopus), "Клінічна та профілактична медицина" (м. Київ, Scopus), "Каразінський імунологічний журнал" (м. Харків);
✅ член редакційних рад науково-практичних виданнь "Вісник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Серія «Медицина»" (м. Харків), Український освітньо-науковий медичний простір (м. Київ);
✅ молодший науковий співробітник відділу експериментальної кріомедицини Інституту проблем кріобіології і кріомедицини Національної академії наук України (2022–2024 рр.);
✅ експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (2020–2023 рр.).
За результатами власних досліджень неодноразово виступав з доповідями на наукових форумах у Києві, Одесі, Тернополі, Івано-Франківську, Вінниці, Чернівцях, Харкові, Полтаві, Запоріжжі та ін. Всі роботи відзначені Дипломами.
У жовтні 2016 р. був учасником та доповідачем ХІІ Національної школи молодих вчених-фармакологів ім. акад. О. В. Стефанова (м. Київ).
У жовтні 2017 р. був учасником та наймолодшим доповідачем V Національного з'їзду фармакологів України (м. Запоріжжя).
У жовтні 2020 р. був учасником та доповідачем III Національного конгресу з паліативної та хоспісної допомоги (м. Харків).
У травні 2021 р. був учасником та доповідачем конференції «Холод в біології та медицині: актуальні питання кріобіології, трансплантології та біотехнології – 2021» (м. Харків).
У 2012 р. було опубліковано першу наукову працю за результатами експериментальної роботи, виконаної під час навчання на ІІІ курсі Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова – тези доповіді «Вплив диклофенаку та його поєднання з кверцетином та вінбороном на рівень NO-синтази в сироватці крові, слизовій оболонці шлунка та нирках щурів з ад’ювантним артритом», а у 2014 р. на сторінках Запорізького медичного журналу надруковано першу оглядову статтю під назвою «Сучасні шляхи послаблення ульцерогенності нестероїдних протизапальних засобів: досягнення, невирішені питання та шляхи оптимізації», матеріали якої в подальшому лягли в основу дисертаційної роботи.
На час закінчення інтернатури на базі Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова у 2017 р. було опубліковано 74 публікації, у тому числі 22 статті у фахових виданнях та отримано 6 патентів. Низка опублікованих праць були присвячені проблемі ульцерогенності нестероїдних протизапальних засобів, у зв’язку із особистою участю у виконанні, під час навчання в університеті, науково-дослідної роботи «Пошук та розробка нових шляхів оптимізації фармакологічних ефектів нестероїдних протизапальних засобів».
Спеціалізація з онкології та робота в Інститут медичної радіології та онкології ім. С.П. Григор’єва Національної академії медичних наук України стали передумовою опублікування циклу праць за результатами досліджень, проведених під час виконання науково-дослідної роботи «Визначення факторів прогнозу та індивідуалізація комплексного лікування пізніх променевих ускладнень».
У 2021 р. в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини Національної академії наук України захищено дисертацію «Застосування кріоекстракту плаценти для корекції ульцерогенної дії нестероїдних протизапальних засобів», узагальнені результати якої разом з даними досліджень 2015–2019 рр. знайшли відображення у монографії «Нестероїдні протизапальні засоби: терапевтичні та небажані ефекти, шляхи їх оптимізації».
Загалом станом на червень 2024 р. опубліковано близько 230 наукових праць, у тому числі 90 статей, з яких більше 40 у Scopus та/або Web of Science-індексованих виданнях.
Впродовж 2013–2023 рр. виконано серію доклінічних досліджень in vivo нових підходів до поліпшення профілю безпеки та підвищення ефективності нестероїдних антифлогістиків, вивчено механізми антиульцерогенної дії препаратів з політропними фармакологічними властивостями, досліджено методи гастро- та ентеропротекції. Запропоновано новий клас цитопротективних препаратів – агоністи ванілоїдних рецепторів TRPV1. Проведено скринінг хімічних сполук, придатних для створення фармакокоректорів запальних та ішемічних процесів, досліджено способи підвищення біодоступності фармакологічних засобів, вивчено вплив наночастинок на фармакокінетику і фармакодинаміку лікарських препаратів та фізіологічно активних речовин.
На сьогоднішній день у фокусі наукових інтересів – дослідження за напрямами науково-дослідної роботи Інституту медичної радіології та онкології ім. С.П. Григор’єва Національної академії медичних наук України «Розроблення індивідуальних підходів до проведення антибластомної терапії у пацієнтів, які перенесли COVID-19» та науково-дослідної роботи Інституту проблем кріобіології і кріомедицини Національної академії наук України «Особливості перебігу деструктивно-запальних та репаративних процесів під впливом низьких температур та кріоекстрактів органів ссавців». Особлива увага приділяється патогенетичному обґрунтування застосування безклітинних кріоконсервованих біологічних засобів при експериментальній терапії запальних та аутоімунних захворювань.
Відповідно до наказу МОН України № 982 від 12.07.2024 р. Гладких Ф.В. включено до переліку українських експертів Міністерства освіти і науки України для проведення наукової та науково-технічної експертизи об’єктів експертизи у сфері наукової та науково-технічної діяльності за фаховими напрямами «Біологія, біотехнології, медицина та реабілітація» та «Хімія, хімічні технології та фармація» експертної ради Міністерства освіти і науки України.
✅ розробка інноваційних підходів до лікування аутоімунних захворювань;
✅ розробка нових підходів до поліпшення профілю безпечності і підвищення ефективності нестероїдних протизапальних засобів (диклофенак натрію, ібупрофен, мелоксикам, ацетилсаліцилова кислота, індометацин та ін.);
✅ оптимізація шляхів гастро- та ентеропротекції та вивчення механізмів циторотективної активності агоністів ванілоїдних рецепторів (TRPV1);
✅ вивчення механізмів антиульцерогенної дії препаратів з політропними фармакологічними властивостями (тіотриазолін, вінборон, кверцетин та ін.);
✅ скринінг хімічних сполук, придатних для створення фармакокоректорів запальних та ішемічних процесів;
✅ розробка способів підвищення біодоступності лікарських засобів та фізіологічно активних речовин;
✅ доклінічні дослідження сполук із нефро-, кардіо-, гапато-, а також кріо-, радіо- та фрігопротекторними властивостями.