Дослідна експлуатація

Реєстрація наукового журналу в DOAJ

Directory of Open Access Journals - міжнародний каталог журналів відкритого доступу, який індексує не лише назви журналів, але й наукові статті. Каталог було засновано у 2003 році, і на той момент до нього було включено 300 журналів. Сьогодні DOAJ є незалежною базою, яка індексує понад 17 тисяч журналів із усіх галузей знань.

Місія DOAJ - підвищити видимість, доступність, репутацію, використання та впливовіть якісних рецензованих наукових журналів відкритого доступу у світі, незалежно від дисципліни, географії поширення чи мови видання. DOAJ відкритий до співпраці з редакторами, видавцями та заснониками журналів, та готовий допомогти з роз'ясненням видавничих стандартів та їх застосування у практичній діяльності.

DOAJ прагне бути на 100% незалежним та безкоштовним сервісом, щоб кожен міг скористатися його послугами чи завантажити метадані для повторного правомірного використання.

Для успішного включення до DOAJ видання повинно відповідати певним критеріям, зокрема:

  • Журнал повинен відповідати політиці відкритого доступу;
  • Публікації повинні поширюватися на правах конкретно визначеної ліцензії, яку обов'язково необхідно вказувати. DOAJ рекомендує використовувати Creative Commons ліцензії, проте застосування інших ліцензій також допускається;
  • Журнал повинен мати хоча б один зареєстрований ISSN (print або online);
  • Головна сторінка журналу має бути зрозумілою і нескладною у використанні, а також повинна містити видимі посилання на інші інформаційні сторінки журналу. Головна сторінка повинна мати чіткі посилання на поточний випуск, архів випусків, сторінку пошуку, редколегію, сторінку про журнал, контактну інформацію.
  • Інформація, яка знаходиться на так званих «бізнес-сторінках журналу» ("Цілі та проблематика», «Редакційна колегія», «Керівництво для авторів», «Рецензування», «Політика відкритого доступу» тощо ) повінна бути розміщена на цьому ж сайті, але не на іншому Інтернет-ресурсі, має бути зручною та інтуїтивною для відшукування;
  • Архів видання має бути розміщеним на cайті видання, а не на інших ресурсах;
  • Потрібно обов'язково вказати контактну інформацію, посаду та афіліацію кожного члена редакційної колегії;
  • Всі наукові статті перед публікацією на сайті повинні проходити через систему контролю якості (або систему редакційної експертної оцінки), яка повинна бути чітко відображена на одній зі сторінок сайту;
  • Посилання на сторінку «Керівництво для авторів» повинно бути доступним із домашньої сторінки;
  • Журнал повинен мати сторінку для чіткого зазначення усіх можливх витрати, які повинен понести автор, щоб опублікувати статтю у конкретному журналі. Якщо журнал не бере плату за публікаці - це теж повинно бути чітко зазначено.

Якщо Ваше видання відповідає перерахованим вище вимогам, то Ви можете реєструватися на сайті DOAJ та починати заповнювати заявку на включення, яка містить 58 пунктів.

Детальна інструкція щодо форми можна знайти на офіційному сайті DOAJ.

Більше тут: https://doaj.org/apply/guide/