Index Copernicus International (ICI) - платформа для розміщення інформації про наукових журналах, створена в 1999 році в Польщі. Платформа не є наукометричної бази, але здійснює реферування журналів. Реєстрація безкоштовна. Якщо поданий на розгляд комісії журнал проходить оцінку якості, його додають в ICI Journals Master List за певний рік.
Потрібно скористатися одночасно фільтрами країни і дисципліни, щоб мати чітке уявлення, хто з ваших колег уже зареєстрований в ICI, і яке оформлення мають їх сторінки в ICI. Вам це допоможе при складанні інформації про власний науковий журнал.
Index Copernicus можна назвати однією з найбільш «демократичних платформ». Як показує практика, близько 90% середньостатистичних наукових журналів України (при дотриманні всіх правил подачі заявок) з успіхом проходять процедуру оцінки якості і потрапляють в базу.
Вимоги до включення журнали в базу Index Copernicus International (ICI):
- Науковий журнал повинен мати ISSN, всі інші параметри є бажаними - на їх основі буде розраховуватися рейтинг журналу (ICV).
- Для реєстрації в ICI вам потрібно перейти на офіційний сайт бази даних. За замовчуванням головна сторінка бази даних відкривається польською мовою. Якщо ви не володієте польською, можете відразу переключитися на англомовну версію. Невелика кнопка мається на верхньому правому куті сайту.
Перш за все, потрібно звернути увагу на розділ «Новини» на головній сторінці сайту.
ICI відкриває і закриває можливість реєстрації журналів, продовжує терміни подачі заявок, а також повідомляє про завершення роботи комісії по оцінці журналів за поточний рік. Все це знаходить відображення на головній сторінці. Важливо знати, що не всі інформаційні повідомлення з офіційною польською версією сайту можуть дублюватися в англійській версії, тому радимо про всяк випадок переключитися між мовними версіями.
Прийом заявок, як правило, починається навесні і триває до кінця червня-липня. Результати оцінки журналів публікуються на сайті пізньої осені або в самому кінці року.
Вам потрібно за відведений час:
- заповнити електронну форму реєстрації журналу на сайті ICI
- відіслати 1 друкований екземпляр всіх випусків журналу за останній рік
- щоб зареєструватися на сайті ви можете перейти за цим прямим посиланням >>>. Або знайти її на сайті самостійно. На головній сторінці ви побачите інформаційний блок з послугами бази даних. Натискаєте на будь-яку з них.
- у боковій колонці сайту натискаєте «Log in».
Якщо у вас ще немає аккаунта, тому ви можете зареєструватися:
- Процедура реєстрації займає менше 1-ї хвилини! Від вас буде потрібно ввести лише email, пароль до облікового запису, науковий ступінь або звання, ім'я, прізвище …
- Ніякої перевірки ваших даних здійснюватися не буде!
- Вам потрібно просто зайти на зазначену вами пошту і натиснути на посилання ...
- Потрібно ввести зазначені нами при реєстрації email і пароль. Після авторизації на сайті ви відразу потрапите на сторінку реєстрації журналу
- форма для реєстрації наукового журналу містить велику кількість пунктів і розділена на кілька сторінок. Починається вона з ISSN.
- після заповнення форми реєстрації наукового журналу в ICI, на вказаний вами email буде відісланий PDF-файл з даними журналу.
- для ознайомлення з усією інформацією, яка може від вас знадобитися в процесі реєстрації, ми надаємо одну з заповнених нами і прийнятих в ICI форм.
- реєстрації в ICI ви також отримаєте доступ в профіль, де можна додавати нові журнали і редагувати поточні.
- при повторних реєстраціях журналу на сайті достатньо лише виправити назву його української версії (наприклад, «Vìsnik Dnìpropetrovs'kogo unìversitetu. Serìâ Bìologìâ, ekologìâ»). Основний масив інформації залишається колишнім, вносяться лише поточні зміни, наприклад, додаються бази даних або нова обкладинка журналу.
У листі вам також повідомлять поштову адресу, на яку буде відправлено 1 друкований екземпляр всіх випусків вашого наукового журналу за минулий рік.