Дослідна експлуатація

Анонс семінару «Цифрові інструменти для сучасного наукового журналу»

06/04/2023
Six-Industries-That-Have-Benefited-By-Big-Data-Analytics

27 квітня цього року відбудеться семінар «Цифрові інструменти для сучасного наукового журналу». В якості доповідачів запрошені представники  Crossref, МОН та ДНТБ України.

Для сучасних наукових журналів цифрові інструменти стали незамінними атрибутами. Вони дозволяють науковим виданням бути доступним онлайн, значно скорочують час публікації наукових статей, допомагають авторам статей  покращити якість своїх рукописів, розширити можливості для дослідження,  відстежувати тенденції та аналізувати дані, пов’язані з публікаціями.

Одним із найважливіших таких інструментів є DOI (Digital Object Identifier) – унікальний ідентифікатор, що використовується для посилання на цифрові об’єкти, такі як наукові статті, книги, дослідження та інші матеріали. Тож, на сьогоднішній день, DOI є важливим інструментом для наукових видань, які хочуть забезпечити доступність, відстежуваність та достовірність своїх публікацій.

Семінар присвячено проблемам якості метаданих та розвитку цифрових інструментів для наукових видань, оскільки якість представлення метаданих є важливою складовою у підтримці належної функціональності цифрових інструментів. Недостатня якість метаданих може призвести до проблем з пошуком, індексацією та доступом до наукових публікацій.

На сьогоднішній день, незважаючи на наявність в широкому доступі відповідної інформації, багато наукових видань використовують різні формати метаданих, що може призвести до труднощів з інтеграцією, обміном даними між різними системами, а також ускладнень при оновленні та управлінні метаданими.

Саме обговоренню зазначених проблем присвячено онлайн семінар, ініційований та організований ДНТБ України.

Порядок денний семінару надаємо нижче.

Посилання на ZOOM опублікуємо згодом.

Порядок денний семінару «Цифрові інструменти для сучасного наукового журналу»

Дата 27.04.2023

Час: 11.00 – 13.00

  1. Корнелія Коржек, Команда з залучення та комунікацій, Crossref

Використання звітів Crossref для оцінки інформації про сфери, які потребують покращення для окремих журналів.

  1. Михайло Голубєв, Заступник директора департаменту – начальник відділу взаємодії з суб’єктами атестації наукових кадрів, Міністерство освіти і науки України

Політика МОН щодо фахових наукових видань.

  1. Сергій Жарінов, в. о. директора Українського наукового центру розвитку інформаційних технологій (УКРНЦ РІТ)

Проєктування модуля наукового журналу в Національній електронній науково-інформаційній системі.

  1. Артур Струнгар, заступник директора Державної науково-технічної бібліотеки України з наукової роботи

Наукові видання в OUCI.

Останні новини