Більшість авторитетних ресурсів публікують інформацію англійською мовою. Ми підготували добірку з корисними ресурсами, що допоможуть вивчити англійську.
FluentU (https://www.fluentu.com/schools/)
Цей сайт допоможе опанувати «живу» англійську — крім загальних відео, тут зібрані матеріали, адаптовані для вивчення мови: діалоги, новини тощо від носіїв мови. Усі відео поділені за темами та рівнями вивчення, кожне з них має інтерактивні підписи — ви можете обрати будь-яке слово, щоб миттєво дізнатися його значення, вимову, а також переглянути інші відео, у яких трапляється це слово. Після перегляду відео можна виконати вправи та опрацювати картки, які допоможуть запам’ятати слова природним шляхом, не зазубрюючи їх. Також тут є трейлери до фільмів, музичні кліпи, мотиваційні лекції та багато іншого.
English Health Train (http://welcomebackinitiative.org/englishhealthtrain.org/index.htm)
Один з найповніших безплатних курсів в Інтернеті, створений для медиків, які працюють в англомовних країнах. План курсу передбачає від 240 до 320 годин практичних занять. Він поділений на 5 модулів, серед яких «Медична кар’єра», «Як спілкуватися з пацієнтами та їхніми сім’ями» та «Бесіда з колегами». Кожен модуль містить завдання для аудіювання, вправи на читання та письмо, а також «курсову роботу», що вимагає використання всіх навичок.
InterPals (https://www.interpals.net/app/about)
Уже понад десять років InterPals є провідним безплатним сайтом Інтернету для онлайн-листування, культурного обміну та вивчення іноземних мов. Створений у квітні 1998 року, цей сайт розпочався як дружній форум, учасники якого могли вільно спілкуватися з людьми з різних куточків світу. Сьогодні InterPals – найбільший і найпопулярніший безплатний ресурс для друку в Інтернеті, який одночасно є популярним сайтом для вивчення мови та пошуку друзів у місцях подорожей. Проте початкова місія InterPals залишається незмінною – допомагати людям безкоштовно зустрічатися з друзями з усього світу.
Health Check by the BBC (https://www.bbc.co.uk/programmes/p002vsyw/episodes/downloads)
Щотижневий подкаст про медицину для рівнів upper-intermediate та advanced. Епізоди подкастів охоплюють різні теми, тут є як суто професійні тексти, так і науково-популярні. Проте епізоди доступні лише 30 днів, після чого ВВС видаляє їх. Тож не зволікайте – слухайте одразу.
Forvo (https://uk.forvo.com/)
Сайт, присвячений вимові. Користувачі сайту на волонтерській основі додають записи вимови слів своєю рідною мовою. Користувач, який цікавиться вимовою іншомовного слова, може додати його в список очікування потрібної мови. Кожне слово якоїсь мови може бути вимовлено декілька разів, при цьому на карті показано місце проживання того, хто вимовив слово (це зроблено для виявлення регіональних особливостей вимови). Користувачі можуть голосувати за якість запису вимовленого слова («файно» або «кепсько»), і якщо спроб вимови є кілька, то першою в списку буде та, що отримала найбільше схвальних голосів. Окрім користувачів, є волонтерська команда редакторів, які перевіряють правильність вимови нових слів.
Reading and Listening for Medical Workers (http://www.manythings.org/voa/medical/)
Подкасти, орієнтовані на медиків, які прагнуть вивчити базову медичну термінологію. Кожен подкаст має свій «сценарій», за яким можна дізнатися про його зміст. Ідеально підходить для початківців.
Busuu (https://www.busuu.com/ru)
Застосунок для вивчення мов. Він є в Інтернеті й доступний на пристроях iOS і Android. Курси пропонуються 12 мовами: англійською, іспанською, французькою, німецькою, італійською, бразильською, португальською, російською, польською, турецькою, арабською, японською та китайською. Користувачі обирають одну чи декілька із цих мов й опрацьовують уроки самостійно, вивчаючи лексику і граматику. Далі практикуватися у використанні набутих знань можна в усних або письмових бесідах з носіями мови в спільноті Busuu.
Hellolingo (https://langformula.ru/hellolingo/)
Сайт для мовного обміну, на якому легко та швидко можна знайти іноземців для практики в спілкуванні. Його зручність у тому, що сюди можна зайти у вільну хвилину, знайти співрозмовника, трохи початитися й піти. Соціальні елементи зведені до мінімуму, наприклад, не можна встановити фото профілю. Рішення може здатися дивним на фоні звичних нам соцмереж, але це навіть спрощує спілкування.
Speaky (https://www.speaky.com)
Сайт призначений для письмової та усної практики. Принцип роботи простий: знаходите партнера для комунікації й спілкуєтеся. Це може бути "мовний обмін", коли ви допомагаєте іноземцю вчити українську, а він вам англійську. Але частіше трапляється так, що двоє людей практикують мову, нерідну для обох (як правило, англійську). Такий варіант теж непоганий. У будь-якому випадку сама потреба говорити по-англійськи змушує активізуватися всі знання для спілкування.
Italki (https://www.italki.com/?hl=ru)
Сайт дозволяє учням знаходити вчителів для онлайн-репетиторства один на один, а вчителям – заробляти гроші як позаштатним репетиторам. Можна вибрати онлайн-уроки мови, які проводить професійний учитель за структурованим навчальним планом, або уроки громадського репетитора. Користувачі також можуть використовувати цю платформу для взаємного обміну мовами.