Дослідна експлуатація

Платформа Curate Science

Щоб наукові дослідження були транспарентними й такими, що заслуговують на довіру? Система Curate Science покликана допомогти дослідникам, журналам, університетам, грантодавцям, викладачам, журналістам та широкій громадськості здолати кризу відтворюваності в сучасній науці. Кожен, хто зацікавлений у правдивості результатів досліджень, колись зможе отримати відповідний профіль на платформі Curate Science, щоб представити свої результати у зручній для користувачів формі.

Зараз проєкт перебуває на стадії бета-версії, тому реєстрацію дозволили лише невеличкій групі високомотивованих дослідників. Якщо ви саме такий дослідник, то напишіть листа на адресу і, можливо, Вам надішлють запрошення.

На сторінках вчених та журналів в Curate Science показано відповідні переліки публікацій і біля кожного запису міститься рядок значків, що підкаже, чи доступні вихідні дані, повний текст, програмний код… роботи, і де їх шукати.

Керівники університетів та грантодавці отримають доступ до великих аналітичних панелей, що підкажуть, чи роботи їхніх професорів і грантоотримувачів відповідають мінімальним вимогам транспарентності.

Цей проєкт розроблений коштом Європейського Союзу. Зараз Curate Science працює як неприбуткова організація, команда прагне перейти на стабільну фінансову модель, але поки важко спрогнозувати як їм це вдасться.

Детально про платформу можна дізнатись за посиланнями:

https://www.бібліотекар.укр/2021/06/curate-science.html?m=1

https://etiennelebel.com/author/etienne-p-lebel-EMBED-AUTHOR-PAGE-from-staging.html

https://curatescience.org/app/home