Нетворкінг – це інструмент для вирішення великої кількості завдань, розширення кругозору, пошуку менторів, команди, роботи, інвесторів шляхом правильного оточення.
Дотримуйтеся правил нетворкінгу, які допоможуть налагодити ефективний зв’язок з вашим майбутнім партнером чи клієнтом.
І ще дуже важливе правило – будь-який інструмент може бути ефективним в умілих руках та приносити шкоду в невмілих. Після кожного знайомства аналізуйте позитивні результати та причини невдач, допомагайте людям та у всюди проявляйте професіоналізм і відповідальність – хто зна, кому й коли прийде на думку поспостерігати за вашою діяльністю.
Пропонуємо до Вашої уваги сервіси для кількісного розширення кола спілкування
Це бот в Telegram для випадкових знайомств всередині певної спільноти. Будь-яке ком’юніті може під’єднатися до сервісу і зробити свій Random Coffee на їх базі.
Частота зустрічей: Одна людина в тиждень від одноєї спільноти.
Аудиторія: Якість людей визначається вибором спільноти, яка підбирається вам при реєстрації на основі ваших інтересів.
Комунікації: Все працює в Telegram.
Вартість: Разовий внесок за підбір спільноти, який варіюється індивідуально. Участь в мастермайндах (нетворкінг-сесіях) оплачується окремо.
Це сервіс для міжнародного нетворкінгу з Кремнієвої Долини. Lunchclub вибирає людину на основі збігу по інтересам і бекграунду по вашому профілю. У 2020 році хлопці підняли раунд з оцінкою понад $100 млн доларів, а лід-інвестором став американський фонд Andreessen Horowitz.
Частота зустрічей: Одне знайомство в тиждень.
Аудиторія: Міжнародна. Сервіс працює тільки англійською мовою, а також можна вибрати географію спілкування.
Комунікації: Пара приходить вам на e-mail, і там триває листування. Lunchclub інтегрований з Google-календарем, який автоматично визначає зручний час для дзвінка для обох сторін.
Вартість: На цей час – безкоштовно.
Це аналог сервісу Lunchclub.
Частота зустрічей: 1-2 знайомства в тиждень, в преміум акаунті 2+.
Аудиторія: Близько 50% – це підприємці (початківці, з хорошими оборотами, серійні, з проєктами на міжнародному ринку); 20% – топ-менеджмент; 30% – експерти різних галузей.
Комунікації: Відбуваються через e-mail, також недавно з’явилася інтеграція з телеграм-ботом.
Вартість: Сервіс безкоштовний, але для того, щоб в нього потрапити потрібно мати запрошення від іншого учасника у вигляді коду. У кожного учасника є необмежена кількість таких invite-кодів.
The Breakfast
Це стильний і симпатичний в плані UX-додаток, де можна підбирати собі пару для спілкування кожні 24 години. Зустрічі відбуваються оффлайн «за сніданком», для цього потрібно вибрати місто, в якому зараз знаходишся. Потрапити в сервіс можна тільки через інвайт-код від поточного учасника. Кількість інвайтів на учасника обмежена. Можна також заповнити форму в додатку, щоб потрапити в список очікування.
Частота зустрічей: Кожні 24 години можна запускати пошук нового співрозмовника.
Аудиторія: Цікаві люди, в першу чергу шляхом того, що потрапити в сервіс можна тільки за індивідуальними інвайтами. Первинна аудиторія була запрошена засновниками і це відображення їх референтної групи.
Комунікації: В окремому додатку на iOS (версія для Android поки в розробці).
Вартість: Є тижневий тариф, він становить $3,99/тиждень. Щомісячний тариф – $11,99/місяць.
Як вибрати свій додаток для нетворкінгу?
Для іноземних найкраще підійде Lunchclub. А якщо ви хочете сходити на офлайн в іншому місті, то використовуйте The Breakfast, не забудьте перевірити, чи функціонує цей сервіс.
Якщо ви хочете спілкуватися в сфері IT – наприклад, з продакт-менеджерами – то шукайте потрібну спільноту в Random Coffee, а якщо вам цікаві бізнес-тематики і підприємці, то вам в Uniter.
Сервіси для нетворкінгу:
Academia – соціальна мережа для співпраці вчених та дослідників.
Biowebspin – платформа для нетворкінгу для дослідників у галузі природничих наук, хімії та матеріалознавства
Cureus –інноваційна платформа відкритого доступу для спеціалістів у галузі медицини для поширення та обміну результатами наукових досліджень
Innocentive – платформа, яка згуртовує професіоналів для генерації нових ідей та спільного вирішення нагальних проблем
LabRoots – соціальна мережа для науковців, де можна знайти найпопулярніші новини з царини науки та найактуальніші віртуальні події та вебінари.
LifeScience.net - це веб -платформа, присвячена природничим наукам, яка складається із п’яти модулів “Робота”, “Події”, “Новини”, “публікації”, “Протоколи”
Linkedin –соціальна мережа для пошуку та встановлення ділових контактів.
Malaria World – міжнародна соціальна мережа для професіоналів та дослідників які працюють над подоланням малярії
Mendeley – соціальна мережа для вчених та програмне забезпечення для керування бібліографічною інформацією
MyScienceWork – платформа для науковців, котра сприяє безперешкодному доступі до наукових публікацій, поширенню знань та відкритій науці, а також пропонує низку послуг для видавців та науковців. База містить понад 90 мільйонів наукових публікацій та 12 мільйонів патентів
nanoHUB –централізована, відкрита платформа для професіоналів та дослідників у галузі обчислювальних наук, нанотехнологій та суміжних галузей.
Open Science Framework – відкрита платформа для підтримки досліджень та нетворкінгу
ResearchGate – науковий портал та соціальна мережа засіб співробітництва між вченими з будь-яких наукових дисциплін
ORCID - реєстр унікальних постійних ідентифікаторів авторів та дослідників