Дослідна експлуатація

Як зареєструвати та отримати постійний ідентифікатор вченого ORCID

ORCID відкрита, неприбуткова організація, управління якою здійснює наукова спільнота. ORCID присвоює дослідникам унікальні ідентифікатори ORCID iD, які надійно та чітко пов’язують дослідника із його науковими працями, афіліаціями, проєктами та іншими видами наукової активності

ORCID – це популярна міжнародна система, за допомогою якої проводиться персональна ідентифікація авторів. Вона функціонує шляхом присвоєння унікальних кодів вченим – ORCID iD, що являє собою неповторну цифрову комбінацію з 16 пунктів.

Такий формат має велике значення. Міжнародні бази даних відрізняються неймовірною масштабністю контенту. В мільйонних записах потрібно знайти відповідний матеріал і автора. Саме універсальні коди дозволяють з максимальною точністю ідентифікувати вченого, приналежність йому конкретних творів і робіт.

Крім однозначності ідентифікації ORCID допомагає боротися з таким негативним явищем, як багатопрофільність одного учасника. Кілька акаунтів розосереджують увагу, заважають пошуку і, звичайно ж, шкодять статистиці. «Підв’язка» всіх даних до одного коду розвантажує інформаційний майданчик і спрощує завдання пошуку.

Додаткові функції:

 • вказується при подачі в окремі редакції рукописів закордонних публікацій;
 • потрібно для участі в отриманні грандів;
 • служить обов’язковою умовою доступу до конференцій;
 • покращує іміджеву картинку автора і служить фактором представленості в інформаційному просторі.

На сьогодні система дозволяє імпортувати роботи й іншу інформацію про авторів з наукометричних баз даних Scopus і WoS. Для цієї мети є опція прив’язки внутрішніх ідентифікаторів майданчиків – Scopus Author ID і ResearcherID відповідно.

В майбутньому планується розширення можливостей в цій частині. Зараз всю іншу інформацію, якої немає на цих ресурсах, можна внести в ручному режимі. Тобто по суті, автор створює своє реальне портфоліо і коротку ввідну, по якій його бачитимуть в науковому світі всі охочі.

Головне завдання ORCID – спростити і впорядкувати облік, пошук, інформаційний банк даних, а також виключити проблеми ідентифікації і вплинути (хоч і побічно) на чистоту і правдивість показника цитування по всім авторам.

Зареєструйте свій ідентифікатор ORCID

Увійти в систему потрібно через офіційний сайт orcid.org. Це відправна точка для всіх подальших дій. Далі послідовність така:

 1. Зайти в розділ «For researchers» і натиснути посилання «Register for an ORCID iD».
 2. Поля реєстрації (нижче наведено опис полів реєстрації. Усі обов’язкові поля, які не заповнені або потребують уваги, будуть виділені червоним кольором. Натисніть на піктограму "i" біля будь-якого поля для отримання додаткової інформації).
 • Ім’я (обов’язково) : Ваше ім’я або ім’я, яке Ви найчастіше згадуєте. Якщо у вас є лише одне ім’я, ви повинні записати його тут. Це єдине обов’язкове поле для імені, воно має обмежуватися 150 символами.
 • Прізвище : Ваша сім'я, прізвище або прізвище. Це необов’язкове поле, оскільки ORCID є глобальною службою і підтримує багато умов іменування, але ви завжди повинні включати її, якщо у вас є така. Це поле обмежено 150 символами.
 • Адреси електронної пошти:
  • Основна електронна адреса (обов’язково): Ваша основна електронна адреса, двічі введена для підтвердження. Ви будете використовувати свою електронну адресу (або ORCID iD) з паролем для входу до реєстру ORCID.
 • Додаткова електронна адреса (настійно рекомендується): Ваша друга (резервна) адреса електронної пошти. Наполегливо рекомендується надати принаймні одну додаткову адресу електронної пошти під час реєстрації. Це гарантує, що ви все ще зможете використовувати свій запис ORCID, якщо втратите доступ до своєї основної електронної пошти. Якщо ви додали електронну адресу установи як основну адресу, радимо додати особисту електронну адресу як резервну. Ви можете використовувати будь-яку адресу електронної пошти, пов’язану з вашим записом ORCID, з вашим паролем для входу до реєстру ORCID. Ви можете додати скільки завгодно додаткових адрес електронної пошти.
 • Повідомлення про помилки електронної пошти :
  • Обліковий запис уже існує: ви побачите попереджувальне повідомлення, якщо ваша електронна адреса вже пов’язана з ідентифікатором ORCID. Ви не можете створити другий обліковий запис, використовуючи ту саму адресу електронної пошти. Щоб відновити доступ до облікового запису, скиньте пароль.
  • Вже існує деактивований запис: Ви побачите попереджувальне повідомлення, якщо ваша електронна адреса пов’язана з раніше деактивованим записом ORCID. Ви можете надіслати запит на посилання, щоб повторно активувати обліковий запис, на зареєстровану електронну адресу (и). Докладніше про деактивацію облікового запису ORCID.
  • Існує непотрібний запис: ви побачите попереджувальне повідомлення, якщо обліковий запис, пов’язаний із вашою адресою електронної пошти, був раніше створений для вас вашою установою. Ви можете надіслати запит на повідомлення про активацію запису, натиснувши посилання "повторно надіслати електронний лист із претензією" або ввівши свою адресу на адресу повторного надсилання претензії. Зауважте, що установам більше не дозволяється створювати записи для своїх дослідників.
 • Пароль (обов’язково): пароль на ваш вибір. Введіть його двічі для підтвердження. Паролі повинні містити принаймні вісім символів і містити принаймні одне число та один алфавітний символ чи символ. Для отримання додаткової інформації про те, що може бути включено до пароля, клацніть піктограму "i" біля вікна пароля. Під час введення пароля необхідні умови для пароля будуть відмічені та виділені зеленим кольором. Дуже часто використовувані паролі заборонені.
 • Налаштування сповіщень. Виберіть, чи потрібно отримувати щоквартальні електронні листи від ORCID про нові функції та поради щодо того, як максимально ефективно використовувати запис ORCID. Ви можете змінити це налаштування після реєстрації в налаштуваннях свого облікового запису .
  ORCID також надсилає сповіщення електронною поштою та на вашу поштову скриньку ORCID про елементи, пов’язані з вашим обліковим записом, безпекою та конфіденційністю, включаючи запити від організацій членів ORCID щодо дозволу на оновлення вашого запису та зміни, внесені до вашого запису цими організаціями. Налаштування за умовчанням - це щотижневий підсумок, і ви можете змінити це налаштування у налаштуваннях свого облікового запису.